همزمان با روز وحدت حوزه و دانشگاه

همایش افق های وحدت در گام دوم انقلاب برگزار شد

تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ ۱۴:۵۱ | تعداد بازدید: 39

به مناسبت 27 آذرماه سالروز وحدت حوزه و دانشگاه نشست هم اندیشی اساتید حوزه و دانشگاه تربت حیدریه با شعار "افق های وحدت درگام دوم انقلاب " و با حضور رییس شورای استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های خراسان رضوی، امام جمعه و جمعی از مسئولان،طلاب،دانشجویان و اساتید حوزه و دانشگاه در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، رئیس شورای استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های خراسان رضوی ضمن قدردانی از برگزاری این نشست گفت : بخش بزرگی از مشکلات اجتماعی ناشی از عملکرد نامناسب و عدم تعامل مناسب بین حوزه و دانشگاه است.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر ترابی دانشجویان وحوزویان را نخبگان جامعه خواند و افزود: دانشگاهیان و حوزویان بخشی از مدیریت کشور را برعهده دارند و بایستی با تقویت مطالعات در زمینه معضلات اجتماعی نسبت به رفع مشکلات راهکارهای علمی ارائه کنند‌

وی در ادامه حوزه و دانشگاه را دو نهاد ناظر و نگهبان ارزش ها خواند و بیان داشت: وحدت حوزه و دانشگاه در احترام گذاشتن به اندیشه های یکدیگر و باور به مکمل بودن هم برای رسیدن به جامعه متعالی و پیروز است .

همچنین حجت الاسلام والمسلمین دکتر صافدل، سرپرست نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه های علوم پزشکی و دولتی تربت حیدریه با ارائه گزارشی از ارتباط حوزه و دانشگاه بیان کرد: حوزه و دانشگاه دو بال پرواز برای تکامل انسانی و علمی است و بحث حوزه و دانشگاه از دغدغه های بزرگانی همچون شهید مفتح بوده است که به عنوان نکه ای از پازل تکمیل کننده کمالات انسانی است .

گفتنی است در ابتدای این همایش نمایندگانی از اساتید دانشگاه، طلاب حوزه علمیه و جامعه دانشجویان به ارائه نقطه نظرات خود پیرامون بحث وحدت حوزه و دانشگاه پرداختند.

--

خبرنگار: فائزه عزیزآبادی - سرویس خبری کارگروه رسانه دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه

سر تیتر خبر
همزمان با روز وحدت حوزه و دانشگاه