نشست تخصصی اساتید معارف دانشگاه های تربت حیدریه برگزار شد

تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ ۰۹:۲۷ | تعداد بازدید: 21

اساتید گروه معارف دانشگاه های تربت حیدریه در نشست تخصصی با رئیس شورای استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های خراسان رضوی و مسئول گروه معارف دانشگاه های استان با آخرین تغییرات سامانه صدور مجوز اساتید آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، حجت الاسلام المسلمین دکتر ترابی رئیس شورای استانی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های خراسان رضوی بر لزوم به روزرسانی دانش اساتید گروه معارف تاکید و عنوان داشت: دروس معارف از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است و زمینه ساز فرهنگ در دانشگاه ها و جامعه هستند لذا بایستی استاد این حوزه خود را ملزم به تخصص و بینش بالای فرهنگی بداند.

همچنین حجت الاسلام رمضانی مسئول گروه معارف دانشگاه های خراسان رضوی در این نشست ضمن تشریح آخرین تغییرات سامانه صدور مجوز اساتید معارف گفت: در مسیر تقویت علمی و جایگاهی اساتید معارف در دانشگاه ها نیاز است تا تعامل مسئولان آموزش دانشگاه ها با دفتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تقویت شود و با همراهی سازنده مسیر تببین دقیق منابع معارفی در دانشگاه ها را فراهم سازیم.

گفتنی است در این نشست 30 استاد گروه معارف دانشگاه های تربت حیدریه به بیان نقطه نظرات و چالش های خود در این حوزه پرداختند.