نماینده نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه :

زیارت جامعه کبیره یادگار جاودان امام هادی (ع) و روشنگر مسیر تعالی است

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۱۹ ۱۴:۵۷ | تعداد بازدید: 12
زیارت جامعه کبیره یادگار جاودان امام هادی (ع) و روشنگر مسیر تعالی است

مراسم عزاداری شهادت امام هادی (ع) با حضور نماینده نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ،جمعی از اعضای هیئت رئیسه و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در نمازخانه ستاد مرکزی دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ، نماینده نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه در این مراسم ضمن برشمردن فضیلت های ماه رجب بیان داشت : رجب عید اولیاالله و ماه تقرب به ارزش های الهی است و در این ماه نسیم رحمت الهی وزیدن گرفته که فرصت مغتنمی برای رسیدن به درجات والای معنویت است.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر صافدل در ادامه با اشاره به سوم رجب سالروز شهادت امام هادی (ع) در باب روانشناسی اجتماعی این امام همام اظهار داشت : از دیدگاه امام هادی (ع) جامعه‌ی سالم، جامعه‌ای است که بین افراد آن جامعه محبت، یک رنگی، صفا و صمیمیت حکم فرما باشد و آحاد آن جامعه هم‌چون اعضای یک خانواده نسبت به هم با صفا معاشرت کنند؛ خشم و غضب بی‌جا، قلب‌های مملو از کینه و کدورت‌های حاصل از اختلاف‌ها، این آرامش اجتماعی را مورد تهدید قرار خواهند داد. کسی که در رفتار خود با دیگران این اصل را رعایت نکرده است، طبیعتاً نباید انتظار صفا و صمیمیت از طرف دیگران داشته باشد.

ایشان زیارت جامعه کبیره را یادگار جاودان امام هادی (ع) و روشنگر مسیر تعالی برشمرد و افزود : مهم ترین امری که می توان به عنوان علت نقل زیارت جامعه کبیره در زمان امام هادی(ع) در نظر گرفت، این است که در آن دوره هرچقدر جامعه به زمان امامت حضرت ولی عصر(ع) و غیبت ایشان نزدیک تر می شد، نیاز به تثبیت جایگاه امامت و تبیین این مسئله برای شیعیان بیشتراحساس می شد. زیارت جامعه کبیره یک نسخه کامل جهت شناخت مسئله‌ی امامت است که در اختیار شیعیان زمان غیبت امام زمان(ع) قرار گرفت و از آنجا که معرفت و شناخت خداوند به تعبیرامام حسین(ع) در گروه شناخت امام است، بنابراین اهمیت شناخت امام، توسط شیعیان از مسائل بسیار مهمی است که باید به آن توجه شود.

سر تیتر خبر
نماینده نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه :