سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه:

ترویج فرهنگ خیریه چرخ های نشاط جامعه را به حرکت درخواهد آورد

تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ ۱۴:۳۵ | تعداد بازدید: 7

سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در نشستی مشترک با قائم مقام ریاست دانشگاه در امور مشارکت های اجتماعی ، سازمان های مردم نهاد و خیریه های حوزه سلامت به بررسی راهکارهای ترویج فرهنگ خیریه پرداختند.

به گزارش روابط عمومی ، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسین صافدل در این نشست ضمن تقدیر از فعالیت های صورت گرفته در حوزه سلامت توسط خیرین بیان داشت: کار خیر از نیکوترین سنت های امت پیامبراسلام(ص) است و توسعه و ترویج این فرهنگ موجب پویایی و به حرکت درآمدن چرخ های نشاط جامعه خواهد شد.

سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در ادامه با اشاره به احادیث و روایاتی در زمینه امور خیر اظهار داشت : فعالانی که در زمینه جذب و سوق دادن خیرین به سمت حوزه سلامت کار میکنند باید در امانت داری مردم مورد وثوق باشند و جلب اعتماد گامی مهم در این حوزه است . مردم نوع دوست میهن اسلامی همواره نشان داده اند در امور خیر پیشتاز هستند و مسئولان بایستی با هدف گذاری صحیح و برنامه ریزی اصولی سرمایه های مردمی را به بهترین نحو تبدیل به مصارف عمومی کنند .

همچنین در ادامه این نشست سید احمد نظام قائم مقام ریاست دانشگاه در امور مشارکت های اجتماعی ، سازمان های مردم نهاد وو خیریه های حوزه سلامت با برشمردن اقدامات این مجموعه در خصوص اهداف و چشم اندازهای آن گفت : ارتقای کیفیت خدمات و توسعه عادلانه زیرساخت های سلامت مهمترین اهدافی است که به دنبال آن هستیم و همچنین نگاه بلندمدت در این حوزه جذب سرمایه های خیرین در راستای ارتقای امکانات فرهنگی آموزشی است تا در آینده بتوان تربت حیدریه را به عنوان یکی از مراکز مهم دانش پزشکی در کشور مطرح کرد .

تصاویر خبر
سر تیتر خبر
سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه: