در کارگاه پرسش و پاسخ مجردها عنوان شد :

انتخاب آگاهانه زمینه ساز خوشبختی و آرامش در زندگی مشترک است

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۱۴ ۰۹:۱۸ | تعداد بازدید: 20

کارگاه پرسش و پاسخ ازدواج دانشجویی با عنوان "کارگاه مجردها" به همت دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه و همکاری معاونت فرهنگی دانشجویی در سالن همایش ابن سینا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ، نماینده نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه در خصوص این کارگاه بیان داشت : مقوله ازدواج مهمترین تصمیم زندگی هر فرد است و نیاز است تا جوانان ما با آگاهی و منطق به سراغ ازدواج بروند تا در آینده شاهد بروز مشکلات در زندگی مشترک خود نباشند و از همین رو تصمیم گرفتیم با حضور کارشناس مسائل خانواده به بررسی چالش های پیش روی جوانان در مبحث ازدواج بپردازیم که خوشبختانه با استقبال خوبی از سوی دانشجویان نیز مواجه شده است .

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسین صافدل در ادامه ازدواج را زمینه ساز سعادت و آرامش عنوان کرد و افزود : درازدواج سالم انسان به رشد حقیقی خود می رسد و در واقع ازدواج مسیر رسیدن انسان به کمال است . هدف از برگزاری این کارگاه نیز آشنایی جوانان با معیارهای ازدواج سالم است و امید داریم با آگاهی افزایی بتوانیم با معضلاتی که گاها زندگی ها را به سمت فروپاشی سوق می دهد مقابله نماییم.

همچنین حجت الاسلام و المسلمین دکتر رفیعی که بعنوان کارشناس در این نشست حضور داشت با برشمردن ملاک های یک ازدواج موفق گفت : یکی از مسائلی که در تصمیم گیری برای ازدواج باید مورد توجه قرار گیرد تطابق ویژگی های خلقی و شخصیتی دو طرف است. اینکه دو نفر تا چه میزان از نظر خلقی و شخصیتی با یکدیگر همسان هستند بسیار اهمیت دارد، چرا که تفاوت ها در سن، تحصیل و فرهنگ با آموزش تاحدی مدیریت می شود اما تفاوت های شخصیتی و خلقی معنادار با هیچ آموزشی مدیریت نمی شود.

این استاد دانشگاه و کارشناس مسائل خانواده در ادامه با بیان مراحل مختلف بلوغ و اهمیت آن در مقوله ازدواج اظهار داشت : ازدواج بهنگام بهترین نوع ازدواج است و این مسئله ریشه در فرهنگ ها و محیط تربیتی افراد دارد که بایستی در مورد آن با دقت تامل کرد .

گفتنی است در این کارگاه دوساعته که با حضور بیش از 70 نفر از دانشجویان مجرد دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه برگزار شد به سوالات دانشجویان پیرامون مسائل و مشکلات پیش روی ازدواج پاسخ داده شد و نقشه راه انتخاب آگاهانه توسط کارشناس مسائل خانواده حجت الاسلام و المسلمین دکتر رفیعی برای دانشجویان تشریح شد .

تصاویر خبر
سر تیتر خبر
در کارگاه پرسش و پاسخ مجردها عنوان شد :